De 65ste veiling van Wervershoof gaat de boeken in als één van de recordopbrengsten, nl. € 93.114,-. Alleen in 2017 en 2018 was de opbrengst iets hoger.

Om 18.30 stonden de eerste bezoekers al voor de deur en om 19.00 waren alle tafels vrijwel bezet. Het laatste koopje werd om 01.20 afgeslagen. Vanaf 19.00 uur  zat de zaal vrijwel vol en dat bleef zo tot 01.20 uur ’s nachts, het moment waarop de laatste taart voor € 240,00 van eigenaar wisselde. Het is prachtig om te zien dat veel ondernemers de veiling een warm hart toedragen. Ook de jeugd was weer goed vertegenwoordigd.

Het was gezellige avond en er werd goed geboden. Tot de pauze waren er mooie koopjes, goed betaalbaar voor een ieder. Denk aan een frituurpan en 10 kg piepers voor 20 euro. Of een kleine beurt voor de auto, met een krat bier en een rollade op afroep. Prijs 50 euro. Na de pauze gingen vooral de uitjes tot astronomische bedragen van de hand. Groot compliment aan Richard en Peter die lekker in vorm waren en het tempo hoog hielden.

Sinds een aantal jaren dagen we de inwoners van Wervershoof uit om zo creatief mogelijk te zijn met het aanbod van koopjes, dit om de veiling aantrekkelijk te houden. Hierdoor zien we leuke dingen voorbij komen. Wervershoof is creatief. De origineelste koopjes komen in aanmerking voor de creativiteitsprijs. In de categorie particulieren en bedrijven, kwam de jury tot de volgende uitslag:

De Liederikse highlandgames door de buren van de Liederik. Je gaat regenbuis werpen, struk slingeren en trekker trekken. Dit alles in een kilt  en met een doedelzak. Je neemt je eigen supporter mee. Dit spektakel gaat plaatsvinden op zaterdag 2 mei. Opbrengst goed voor € 2320,00.

Dagje weg voor schoonmoeders van André Dol. Je bent gek op je schoonmoeder, maar een dagje zonder is ook wel lekker! Wat ga je doen ? Ervaringen onderling uitwisselen, bezoek aan het Tassenmuseum in Amsterdam. Terug in Hoorn eten en  drinken. ’s Avonds afsluiting met een Gooise schoonmoeder bingo. Je wordt gehaald en gebracht! Opbrengst
€ 840,00.

Groots indoorwinterspektakel van Haakman Flowerbulbs, Automated4U en Dudink montagewerken. Na het grote succes met indoorkarten in 2018 weer een spectaculair evenement bij Haakman in de schuren. 20 personen gaan op zaterdag 30 mei de strijd aan. Na ontvangst in de ice-bar begint de wedstrijd om de Westfriese curling bokaal. Na een heerlijke maaltijd een avond vol verrassingen en het late einde is in de apres ski bar. Zelfs Jurgen en Marcus treden op. Dit spektakel was goed voor € 7420,00!

Bij de verenigingen werd de 1ste prijs gedeeld. Beiden ontvangen € 150,00 voor de kas. Het herenkoor gaat op tournee bij  Klaas Schouten op de Veenakkers. Het blijft wel bij één optreden. Hoewel? Met een opbrengst van € 600,00 smaakt dit wel naar meer. Als je binnenkort door de verkaveling rijdt en je hoort het Ave Maria tussen de tulpenvelden, dan weet je genoeg.

De oudervereniging van De Schelp gaat voor Het Groot Dictee der Nederlanden in Wervershoof. Hoe goet is ut gestelt met jou nederlantse taal ? Ben ‘Freriks” Droog neemd het diktee fa in de ouwe raatsaal van het gemeentenhuis. Vrijdag 17 april is de dag. Succes gegarandeerd. Opbrengst bijna 1200 euro.

Met zo’n opbrengst lijkt het bijna niet mogelijk om het eindresultaat te raden. Toch zat Willy Dekker er maar zo’n 300 euro naast. Zij het daarmee “raad het resultaat” gewonnen en krijgt 4 x een attentie thuisbezorgd.

Andere opvallende koopjes:
Biljarten om de Cees Swart bokaal blijft een succesformule. Opbrengst 2650 euro. Kaarten en eten bij Frank en Karin scoort ruim 4600 euro. With a little help from the friends John, Paul en René wordt de Magical Mistery Beatles avond bij Bas Berkhout weer hilarisch. Bijna 2 mille in de kassa. Café van Rooyen deed ook een duit in het zakje door een ringballtoernooi te organiseren. 1540 euro. Eigenlijk is het teveel om allemaal op te noemen. Je moet het eigenlijk zelf meemaken. Wil je het zelf een keer meemaken, dan kan dat. Vrijdag 5 maart 2021 is de 66ste veiling !!

Vanwege de 65ste keer waren er diverse feestelijke dingen geregeld. Bij de entree kwamen de bezoekers binnen door een kleurrijke ballonnenboog. De ballonnen waren in de kleuren zwart, geel, wit en rood van het nieuwe logo. Dit logo is gemaakt door Floor van Paassen van Zuiverwerk. Dit is tevens de nieuwe huisstijl geworden. Vandaar dat ook de banners zijn vernieuwd.

Na elke 65ste koper ging een sirene en werd onder die 65 kopers een leuke prijs verloot. De bon voor een 65+ gezichtsbehandeling met anti-age crème ging naar Kees Botman. Hij of zij kan zich bij beautysalon de Vlinder heerlijk laten verzorgen. Koos Neuvel kan voor € 65 winkelen bij Swart, Hema en Knijn. Sylvia Mathot zit 10 maart voor de tv of haar staatslot op 65 een vermogen oplevert. Als Annie Wissink een feest geeft, kan zij bij bakker Swart een tompouce van 65 cm bestellen. Nico Meester kan zich 65 minuten inspannen bij de Dars om zich daarna te ontspannen met een frikandel speciaal van 65 cm, beschikbaar gesteld door snackerie ’t Zonnetje. Tom Koper heeft de komende weken alleen grillworst van slagerij Ruiter op zijn brood. Wat wil je met joekel van 65 cm!

De 65 stuks bittergarnituur van ’t Zonnetje waren voor mevrouw Eijgenstein. Ivo Hollinga hoeft niet met de fiets naar de kermissen in de omgeving. Hij kan met taxi Kayer, die 65 kilometer beschikbaar heeft gesteld. Erik Smit kon met 65 tulpen de bloemetjes buiten zetten. Met de tegoedbon voor 65 tulpen van Joris Schouten kan dat nog een keer. Dank aan iedereen voor de medewerking aan deze 65 aktie! Als klap op de vuurpijl werd onder alle kopers van deze avond een kleurentelevisie van 65 inch verloot. De gelukkige winnaar was Tina van den Berg.

Tot slot: bedankt, alle inwoners van Wervershoof voor jullie bijzonder gevarieerde aanbod van koopjes. Uiteraard ook alle kopers zeer bedankt voor jullie royale wil om te kopen. Ook dank aan Frank, Karin en hun medewerk(st)ers, het was weer dik voor mekaar in ’t Fortuin! Ook Nic. Schouten bedankt, die er weer voor heeft gezorgd dat er tulpen op de tafels stonden. De uitslag van de puzzel was: koop op de veiling win een 65“ tv.

De waardebonnen zijn gewonnen door Bep Nugter en Joke Karsten-Slaman. Alle kinderen die hebben meegedaan hebben een zwembadkaartje van De Zeehoek gewonnen.  Met dank aan Bart Timmer, die deze kaartjes beschikbaar heeft gesteld.

Jos Mathot

Vorig artikelGemeenschapsveiling Onderdijk
Volgend artikelVogelwandeling rondom Koopmanspolder