Dit was nou zo’n avond die je niet snel vergeet: de 69ste Gemeenschapsveiling van Wervershoof, met een fabelachtige opbrengst van € 118.363,00.  Ruim € 15.000,00 meer dan vorig jaar.

Opvallend dit jaar was de komst van steeds meer nieuwe jeugdige kopers, waardoor een mooi gemêleerd gezelschap de zaal vulde. Vanaf het begin zat de stemming er geweldig in; de eerste 200 koopjes waren ook voor de kleine portemonnee zeer geschikt. Koopje 1: taart op afroep + fles Wervershover slokkie + Edammer kaas : € 35,00. Vind je niet in de winkel. Tosti ijzer met Edammer kaas:  € 20,00; tosti ijzer gratis. Daarna ging het spektakel verder.

Hoogste opbrengst

Het koopje met de hoogste opbrengst: het Wilde Westen van Wervershoof. De buren van de Liederik verzinnen elk jaar een geweldig origineel koopje. Dit jaar organiseren ze een battle tussen cowboys en indianen. Kruip in de huid van cowboy Billie of Old Shatterhand. Samen gaan ze de strijd aan om de beste outlaw van het Wilde Westen van Wervershoof te worden. Totale opbrengst: € 5.750,00, ruim 700 euro per persoon. Zaterdagmiddag 13 april gaat het gebeuren en wordt het gevaarlijk op de Liederik!

Kaarten en eten bij ’t Fortuin blijft een topper. Voor gemiddeld ruim 100 euro p.p. een geheel verzorgde middag en avond. Totaal € 3.560,00 in de kas.

Het duurste koopje was een prachtige elektrische fiets, geschonken door André van Duin. Een  jeugdige nieuwe koper hoopte hem voor max 600 euro te bemachtigen en deed mee met bieden. Helaas….de fiets leverde wel € 2.400,00 op. De fiets werd echter, tot haar grote verrassing, door de koper spontaan aan dit meisje geschonken; wat een geweldig gebaar.

De ondernemers van het Wervershoof Trade Center boden een ultieme adrenalinetocht aan op het IJsselmeer met een Ribboat. Deze boot stond vrijdag overdag als showmodel op het Raadhuisplein. Met 2 x 300 pk achter je kont hangen kun je een spectaculaire tocht maken en vlieg je over het water. Misschien moet je Schiphol wel om toestemming vragen! Als je dan ook nog afsluit met spare-ribs eten en een borrel is het niet vreemd dat de opbrengst ruim 2700 euro was, ruim € 550,00 p.p.

En zo ging het de hele avond door.

Originaliteitsprijs

Winnaar van de originaliteitsprijs voor particulieren werd André Dol. Een “oude” bekende op het  gebied van vindingrijkheid. Hij organiseert een Vaders en Zoons battle. Oud en jong, traag en snel of andersom? Wat staat er zoal op het programma: trefbal, boomstam werpen, knikkeren, bierpongen, zelfs bloemschikken. Na afloop prijsuitreiking, evaluatie, borrel en maaltijd. Je wordt gehaald en gebracht. Zaterdag 6 juli op de Tweeboomlaan.

2de prijs voor Dirk de Haan, die in je tuin een mol komt vangen. Natuurlijk zorg je zelf voor een mol. Maar uiteraard niet de mol van Bjorn en Willeke Schouten, die zelf een heuse Wie is de mol organiseren.

3de prijs was voor Dionne, Petra, Marieke en Jessica voor een bezoek aan de vlooienmarkt in de IJ-hallen in Amsterdam. Lekker struinen met een gevuld knippie. Bieden en afdingen en aan het eind van de dag je koopjes bewonderen met je introducé. Dan heb je wel een warme hap verdiend.

Bij de verenigingen ging de oudervereniging van de Werenfridusschool er met de eerste prijs vandoor. Voor 8 personen deelname aan het “Jachtseizoen”. Kruip voor 1 dag in de huid van een voortvluchtige crimineel. Blijf uit handen van de jagers. Zou me niets verbazen als zaterdagmiddag 2 juni de school wordt omsingeld door de politie.

Wat was er nog meer

De aanstormende talenten van Heren 5 van VVW voetbal hebben dringend begeleiding nodig en zoeken een coach en assistent om aan de broodnodige punten te komen. Rob Sterker en Hugo Schmidt durven het aan. Je moet maar lef hebben, en geld.

Laat nou Niels Kreuk de gelukkige winnaar zijn, kan hij zijn eigen tulpen van boven bewonderen. Als je binnenkort een feestje hebt, weet het Oranjecomité wel raad met je personeelsprobleem. 6 gastvrouwen/heren komen je helpen. Uiteraard niet op 27 april, dan hebben ze al iets anders.

Nu maar kijken of ze met kermis wel beschikbaar zijn. De mannen van Dou Grend hadden een heuse elektrische gitaar gebouwd; stelde naar eigen zeggen natuurlijk niets voor, maar wat een geweldig gebaar en wat een prachtige opbrengst: € 1.100,00!

Verder hadden we nog een rondleiding door de kathedraal van Wervershoof, rondleiding door Action, racedag op Zandvoort, kinderfeest voor volwassenen in de Dars, vip-gast in de Tulpen pluktuin in Amsterdam, diverse sportevenementen en heel veel etentjes en bierproeverijen. Te veel om op te noemen.

Bijzonder was de komst van Jan Sneek en Siemen Ruiter, bestuursleden van de hengelsportvereniging Oefen Geduld . Wegens het ontbreken van verjonging in het bestuur is de vereniging jammer genoeg opgeheven en dient het saldo volgens de statuten ter beschikking te komen aan de gemeenschap van Wervershoof, vooral de jeugd. Het bestuur van de Gemeenschapsveiling mag voor de dertigduizend euro (!) een mooie bestemming zoeken. Dat gaan we zeker doen. Onze hartelijke dank voor deze prachtige donatie! (Dit bedrag is uiteraard niet meegenomen in het eindresultaat).

Bij raad het resultaat zat Erik Neuvel er slechts 28 euro vanaf; nog een winnaar dus. Eigenlijk hebben we allemaal gewonnen. Dit jaar heeft tandarts Rein van Monsjou een extra donatie gedaan, zijn laatste. Het was het prachtige en toepasselijke bedrag van

 € 2.024,00. Na 42 jaar mooie jaren werkzaam te zijn geweest in zijn praktijk Mondzorg Wervershoof stopt hij per half april als tandarts. Wel blijft hij nog een paar jaar verbonden aan de praktijk voor alle beugelbehandelingen. Meneer Monsjou, bedankt voor al die jaren en giften, het ga u goed. Het was al met al een bijzondere avond. Tot slot : BEDANKT, alle inwoners van Wervershoof voor jullie bijzonder gevarieerde aanbod van koopjes. Uiteraard ook alle kopers ZEER BEDANKT voor jullie royale wil om te kopen. Bedankt lopers, inpakkers en iedereen die heeft meegeholpen.

Ook dank aan het team van ’t Fortuin, Frank en Karin het was weer dik voor elkaar. Net als vorig jaar waren de petit fours en de koude en warme hapjes door hun gesponsord. Dank aan Beerepoot, Rheino’s en de Schoof voor de mogelijkheid van afhalen van de catalogus.

En namens de penningmeester uiteraard dank aan de QR-code!

Ook dank aan Pixelhobby voor het belangeloos afdrukken van de huis-aan-huisbrieven, DML en de notaris voor het leveren van hun diensten zonder dat daar kosten tegenover staan en last but not least de afslagers Peter en Richard die er weer op geweldige wijze in zijn geslaagd iedereen een bargezellige avond te bieden en dit prachtige resultaat tot stand te brengen.

Volgend jaar staat de 70ste  veiling op de planning op vrijdag 7 maart 2025. Het zal na vanavond lastig worden, maar ook dan hopen we er weer een bijzondere (jubileum)avond van te maken.

Jos Mathot

Vorig artikelGemeenschapsveiling Wervershoof vrijdag 1 maart
Volgend artikelLustrum en voorlopig laatste editie Kermisexpo Lutjebroek