Woensdag 1 april was het eindelijk zover: de eerste schooltuin van het nieuwe seizoen voor de kinderen van groep 6 van basisschool De Schelp. Waar het een week eerder nog te nat was om te beginnen, konden de leerlingen nu wél aan de slag in de tuin.
De vrijwilligers van de ‘Kees Schouten schooltuin’ hadden de weken ervoor hard gewerkt om de grond weer klaar te maken voor een nieuw seizoen. Ook de kinderen waren al goed voorbereid. De kinderen maakten thuis al een naambordje voor bij het tuintje. En wat zag dat er creatief uit! Van prachtig versierde houten bordjes tot een tulpvorm en zelfs een verkeersbord. Alleen dat was al een feestje om te zien.
Tijdens de eerste les, in de klas, kregen de kinderen uitleg van een van de vrijwilligers over het werken in hun eigen tuintje. In de tweede les konden ze buiten aan de slag. De eerste groenten die geplant werden, waren aardappelzaden en spitskoolplantjes. Deze werden zorgvuldig in de grond gezet en netjes toegedekt met een laagje aarde. Vervolgens werden bij de waterpomp gieters gevuld om de jonge plantjes van voldoende water te voorzien.
Alsof dat nog niet bijzonder genoeg was, werden de kinderen en vrijwilligers tijdens het tuinieren verrast door een bezoek van Mike Gitzels van Plantenkwekerij Gitzels. Dit bedrijf teelt jonge groenteplanten, zoals broccoli, bloemkool, spitskool enz., en levert deze aan telers. Gitzels zet zich actief in om de groentesector onder de aandacht te brengen, het liefst al bij jonge kinderen. Daarom ondersteunen zij graag schooltuinen in de regio.
Tijdens rondleidingen bij het bedrijf wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd, en deze opbrengsten worden volledig geschonken aan schooltuinen in West-Friesland. Na een periode van sparen was het moment daar om de eerste cheque uit te reiken, en wel aan de schooltuin in het eigen dorp. Basisschool De Schelp ontving een prachtige donatie van maar liefst €1000.
Een geweldig bedrag waar de vrijwilligers en kinderen ongetwijfeld iets moois mee gaan doen. Wat precies, dat wordt nog bedacht, maar dat het goed besteed zal worden, staat vast.
De kinderen en vrijwilligers van De Schelp willen Plantenkwekerij Gitzels hartelijk bedanken voor deze fantastische bijdrage. Zoals treffend op de cheque stond:
Naast Gitzels zijn er nog meer bedrijven die de schooltuin een warm hart toedragen. Zo krijgen we onder andere plantuien van Broers en zaden van Garden Seeds gesponsord. Daar zijn we onwijs blij mee. We hopen er met elkaar een mooi seizoen van te maken!







