In de bedrijfsruimte van de gebroeders Snip aan de Nijverheidsweg klinken de laatste tijd heel andere geluiden dan die welke bij hun kitwerkzaamheden horen. Van augustus tot 10 oktober klinken namelijk de geluiden van de leden van‘t Fortuintheater tijdens hun oefenavonden. De werkvloer is ingericht met tafels, stoelen, lampen en meer spullen die nodig zijn voor de verschillende scenes van hun toneelstuk Zurgeloôs.

Michel Snip, Dick Sijm en Willem Verlaat voeren weer een prachtig stuk op, bijgestaan door Jan van den Berg en Anita Louter, die de regie op zich nemen. Helemaal zonder zorgen is het nog niet, want er moet nog even worden geoefend. Hen kennende komt dat straks helemaal goed en kunnen we weer genieten van toptoneel. Vrijdag 10 oktober om 20.00 uur, zaterdag 11 oktober om 20.00 uur en zondag 12 oktober om 14.00 uur is café ’t Fortuin weer omgetoverd tot een theater om het ongekende talent van de drie spelers weer tot een hoogtepunt te brengen.

Tijdens een soort briefing op een oefenavond schuift Binding even aan. Het gaat over hun kleding, waarbij zij rekening moeten houden met de kleur en de verlichting. Een hoedje, een brilletje, een jasje en wat al niet meer moet allemaal op elkaar worden afgestemd. Het is de eerste keer dat zij in de toneelkleding gaan oefenen, zij zijn dus al aardig op weg.

Zurgeloôs speelt zich af in de recreatiezaal van een ziekenhuis waar drie mannen zich bekommeren om hun eigen klachten. “Het is een absurd komisch stuk met een actuele achtergrond. De mannen zijn lotgenoten tegen wil en dank. De zorg neemt door bezuinigingen gaandeweg af en zij worden steeds meer aan hun lot overgelaten. En daar valt voor de mannen genoeg over te zeggen.”

De uitvoering is gebaseerd op het toneelstuk ‘Golden Fiction’. “We hebben twee jaar de tijd genomen om met plezier en zonder druk tot dit mooie stuk te komen. Golden Fiction is door Sjaak Steltenpool vertaald in het Westfries. Natuurlijk heeft het onze eigen vormgeving gekregen en zijn er eigen teksten aan toegevoegd. Onze typische volkstaal geeft er weer mooie en grappige zinspelingen aan.”

De kaartverkoop gaat goed, er zijn nog wel enkele kaarten verkrijgbaar. Een telefoontje

(06-13198359) of een mailtje

(d.sijm59@gmail.com) naar Dick Sijm is voldoende om een reservering te doen.

Gerard Bot

Vorig artikelScoor je Bierkaart én Bierkalender bij Hèt Café