Alle vieringen vinden toch plaats in de St. Martinuskerk in Medemblik? Deze vraag wordt ons regelmatig gesteld. Het klopt dat de eucharistievieringen, voorgegaan door een pastor, nagenoeg alle plaatsvinden in Medemblik, maar dat betekent niet dat er in ‘onze’ kerk, onze eigen Werenfried, geen activiteiten meer plaatsvinden.

Het is alweer drie maanden geleden dat we ons jubileumjaar hebben afgesloten, een jaar met daarin prachtige vieringen, zoals de jubileumviering op 22 juni met alle koren, de Mariaviering met bruidjes, de kerstviering en als afsluiting de oudejaarsviering. Daarnaast ook andere activiteiten, denk aan  de Elvisviering, de zandtovenaar, een theateroptreden van Oost ontmoet West, de Top 2000 en niet te vergeten onze expositie 150 jaar ‘Werenfried’.

Omdat we gemerkt hebben dat de belangstelling hiervoor groot was en de reacties héél positief waren, is tijdens de evaluatie het idee ontstaan om met een aantal mensen een ‘Denktank’ te formeren die zich zal bezighouden met het plannen van vieringen en activiteiten in de St. Werenfriduskerk door het jaar heen.

Allereerst de woord- en gebedsvieringen, voorgegaan door Esther, Moniek en Ben. Deze vinden circa één keer per zes weken plaats op zaterdagavond om 19.00 uur. Tijdens deze vieringen is altijd een koor aanwezig. De eerstvolgende vindt plaats op 2 mei a.s. .

Op alle zondagen in de maand mei zal de kerk worden opengesteld van 11.00 uur – 12.30 uur om een kaarsje op te steken bij Maria. Het Mariabeeld zal door koster Cees voor deze gelegenheid volop in het licht worden gezet. Tijdens uw bezoek kunt u luisteren naar mooie Marialiederen.

Op zondag 7 juni komt het Schola Cantorum uit Purmerend naar Wervershoof voor het zingen van de Vespers om 17.00 uur.

Op zaterdag 26 september om 19.00 u zal Shoof (het vroegere AOW jongerenkoor) haar afscheidsviering zingen.

Op zondag 18 oktober vieren zowel Sjaak de Boer als Auxilia hun 40 jarig-jubileum. Op deze zondag zal er een eucharistieviering zijn die uiteraard zal worden voorgegaan door ons aller Sjaak, daarbij geassisteerd door priesters uit onze Titus Brandsmaparochie.

In de maand oktober zal op zondagavond om 19.00 uur twee keer een rozenkranslof plaatsvinden in Verzorgingshuis St. Jozef.

Op 2 november om 19.00 u houden we de Allerzielenviering ter nagedachtenis aan onze overledenen, in het bijzonder aan hen van wie wij het afgelopen jaar afscheid hebben moeten nemen.

Op 24 december om 19.00 uur zal er ook weer een kerstnachtviering zijn, een viering waar, zo is de laatste jaren gebleken, veel behoefte aan is.

Op 31 december sluiten we het jaar af met een oudejaarsviering die traditiegetrouw zal worden voorgegaan door Sjaak de Boer.

Dan nog dit:

Door het jaar heen zijn er in St. Jozef, De Wilgenhof en de Inzet ook vieringen.

Elke twee weken op vrijdagavond om 18.45 uur een eucharistieviering of woord- en communieviering in St. Jozef, veelal muzikaal ondersteund door een koor.

Elke eerste dinsdag van de maand om 15.30 uur is er een korte gebedsviering in De Wilgenhof.

Elke woensdag om 10.00 uur is er een eucharistieviering in De Inzet.

Ook u bent bij al deze vieringen van harte welkom.

Om op de eerste vraag terug te komen: ‘onze’ Werenfried wordt dus wel degelijk gebruikt. Met elkaar geven wij onze kerk een plek die hij verdient. Een plaats van samenkomen in onderlinge verbondenheid. Noteer de data alvast en we hopen velen van u te zien. Uiteraard wordt u via de Binding op de hoogte gehouden van bovengenoemde vieringen en activiteiten.

Namens de ‘Denktank’ St. Werenfried

Ben

Vorig artikelSjors Mes 3e bij NK Tulpenkeuren
Volgend artikelStoomdagen in Meivakantie