Een prachtveiling met een RECORD totaalopbrengst van € 94.149,40. Het vorige record van € 83.023 dateert uit 2005, toen we het 50-jarig jubileum vierden. Een verbetering van ruim € 11.000,00.

Vrijdag 3 maart is voor de 62ste keer de Gemeenschapsveiling van Wervershoof gehouden. Deze veiling vond weer plaats bij Frank en Karin Bot van ’t Fortuin. De veiling, waar het verenigingsleven van Wervershoof met veel belangstelling naar uit ziet, want… maar liefst 38 verenigingen en organisaties ontvangen een flinke bijdrage uit de opbrengst.

En met de recordopbrengst van dit jaar kan iedereen weer een mooie bijdrage tegemoet zien. Ook dit jaar weer veel verrassende koopjes, waarmee Frieda Lakeman en Karin Copier weer een prachtige gids hebben samengesteld. Een genot om door te lezen. Wat een variatie! Het leverde een gevarieerd aanbod van koopjes op, voor ieder wat wils, gewoon of spectaculair.

De strijd om de originaliteitsprijs was dit jaar heel spannend, er waren zoveel kanshebbers. De 1ste prijs was voor Dick en Yvon Laan. Met 2 personen kun je in hun achtertuin “chillen in je blote billen”. Lekker ontspannen in de sauna met diverse opgietingen, hot-tub, douche en met de app kun je een drankje en hapje bestellen. Wanneer ? Weekend naar keuze !

De 2de plaats voor de Big Green sup-tour van Marco en Natasja Schut en Ron en Eline de Haas. Al “suppend” van de Vooroever naar Medemblik over het IJsselmeer. Intussen genietend van de schone natuur van onze omgeving. Tijdens deze tocht een beste lunch en als afsluiting een quiz. Je zult tijdens deze dag niet uitdrogen !! Deze sup-tour heeft het mooie bedrag van 1470 euro opgebracht. Dat wordt een super-sup-tour !!

De 3de plaats wordt gedeeld door Erik Botman en het Café van Wervershoof. Erik is (terecht) “Trots op ons dorp Wervershoof” en had een portemonnee samengesteld met allerlei bonnen en verrassingen uit ons dorp. Waarde meer dan € 200,00 !! Als dank profiteren van al die bonnen en 4 maanden lang ook nog elke week een bloemkool, broccoli of spitskool van de lokale boer op je bord. Het Café van Wervershoof krijgt de woensdag na kermis een flinke schoonmaakbeurt. Dick Haring heeft zich hiervoor beschikbaar gesteld. Na de koffie met mam’s appeltaart aan de sop en tot slot een borrel om de boel nog eens flink door te spoelen.

Dit jaar was er voor het eerst ook een originaliteitsprijs voor alle verenigingen en instanties die een bijdrage ontvangen uit de opbrengst. Hier ging volleybalvereniging VVW er met de prijs vandoor. Hun koopje was : kruip in het pak van de mascotte van het Nederlandse heren volleybalteam tijdens de oefeninterland in de Bloesem op woensdag 13 mei a.s. en vermaak het publiek. De penningmeester kan een mooi bedrag tegemoet zien op de betaalrekening.

De eindopbrengst raden bleek achteraf best wel lastig dit jaar. Vorig jaar zat de winnaar er slechts € 5,00 naast ! Dit jaar was dat verschil ruim 9000 euro en toch zat Fons Dudink er met € 84.937 het “dichtst bij”. Hiermee verdient hij 4 keer per jaar een leuke attentie !!

Om 19.10 uur de opening van voorzitter Ben Droog voor een zeer goed gevulde zaal deze avond. Dankzij de vele giften, alsmede een bedrag uit de erfenis van de overleden familie van Zwol, konden we beginnen met een heerlijk startbedrag van ruim 17 duizend euro. We zijn de familie van Zwol veel dank verschuldigd. Een mooi gebaar, dat de hele gemeenschap weer ten goede komt. Vanaf het begin zat de stemming er goed in en werd er goed geboden. Voor € 50 kon je met een taart of een kaas en een kratje bier naar huis. Later op de avond werd het drukker en ook dit jaar was onze jeugd meer dan goed vertegenwoordigd. Dit jaar was er geen kinderveiling, maar konden de kinderen van de basisscholen een woordpuzzel maken. Alle inzendingen waren goed en alle kinderen kregen een bon voor een ijsje bij snackerie “ ’t Zonnetje”. Zwembad ”de Zeehoek” had nog eens 25 zwemkaartjes met een ijsje toe beschikbaar gesteld, waarvoor onze hartelijke dank aan Bart!

Je moet er eigenlijk bij zijn geweest om na te kunnen vertellen wat er allemaal is gebeurt tijdens deze memorabele avond. Zonder iemand ook maar iets tekort te willen doen toch een kleine “greep uit het assortiment.”

Max Verstappen krijgt binnenkort concurrentie. Op zaterdag 3 juni wordt het complex van Haakman Flowerbulbs omgebouwd tot de grootste overdekte kartbaan van Nederland en strijden 8 teams om de titel. Haakman Flowerbulbs en Edwin Hauwert van Automated4U zullen kosten noch moeite sparen om hier een bijzondere happening van te maken. De 16 deelnemers hebben diep in de buidel getast om deel te mogen nemen en dit koopje bracht € 7400 op. Een recordopbrengst!

Het bestuur van de Gemeenschapsveiling had daardoor dit jaar een ander arrangement bij Happy Days samengesteld. Tijdens deze Super Game mix kun je proberen uit de escaperoom te ontsnappen. Als dat is gelukt, mag je karten, lasergamen en tot slot bowlen. Een avondvullend programma. Deze avond was goed voor 1320 euro. Wervershoof bestaat dit jaar 200 jaar en de enthousiaste organisatie heeft een prachtig programma samengesteld. Het hoogtepunt is een uniek dorpsfeest dat op 28 september begint. Op het ereterras hebben 12 personen een VIP-plaats veroverd, opbrengst 1250 euro. Het volgende dorpsfeest vindt trouwens plaats in het jaar 2117.

Omdat pastor Suidgeest dit jaar stopt was het voor alle kaartliefhebbers de laatste kans om met hem te kaarten op de pastorie. Deze 2 avonden brachten 1550 euro in de schaal. De bridgedrive van Annie Wissink, Marian Steltenpool en Nicolette Swart blijft zeer populair en op 4 november vliegen de vonken er van af. Dit bracht meer dan 1200 euro op. De tennisavond bij de Kaag blijft ook populair. Zal er toch nog een Krajicek of Borg in ons dorp rondlopen ? Als je wel van ballen houdt maar niet van een racket, dan kun je altijd nog bij Jos Botman terecht op het groen biljartlaken. Of bij Klaas en Anneke Koomen, die ook zo’n laken hebben. Of jeu-de-boulen met de KBO op de Westrand.

Wil je een heel klein balletje, kom dan op 14 oktober samen met de kopers van Zwaagdijk en Onderdijk naar casino Sans Soucis voor o.a. black-jack en roulette. Hou je helemaal niet van ballen, kom dan naar “t Fortuin” voor de beregezellige kaart en buffet dag op zondag 22 oktober. Goed voor 3700 euro.

Ben je sportief aangelegd ? Dan kon je ook nog bieden op vlotbruggen, duiken, voetvolleyballen en hoogjassen. Daarna heerlijk ontspannen bij de yogaworkshop van Astrid Koper. Zij gaat 3 paren flink rekken en strekken en daarna weer gladstrijken met yogabier. Dit jaar weer geen natuurijs, dus dan maar met ijsclub de Noord naar de Westfries voor schaatslessen of een clinic.

Wat dacht je van lekker ouderwets apenkooien samen met de kopers uit Andijk en Onderdijk? Doe je liever aan sport op de plaats rust dan daag je de schaakkampioen van Wervershoof uit. Binnen en buiten De Dars neemt Mark Volkert sportievelingen mee om veel calorieën te verbranden. Ook kun je daar een uurtje padeltennissen. Na al die sportieve inspanningen heb je wel een drankje verdiend. De tijd van Amstel of Heineken bieren lijkt wel een beetje voorbij. We gaan steeds meer lekkere speciaalbiertjes ontdekken en die kwamen ruimschoots voorbij deze avond. Of in een bierpakket of in een uitje of gewoon naar een brouwerij ter plaatse. De rijpere jongere versie van het Oktoberfeest krijgt een vervolg. 6 VIP plaatsen brachten bijna 1000 euro op. Die bierpullen wegen leeg al behoorlijk zwaar, dan moet er ook nog wat lekkers in! Richard Koomen van brouwerij De Stier had weer een speciale krat bier met 48 flesjes eigen gebrouwen bier beschikbaar gesteld. Heel bijzonder en lekker!

De Quicksilverbar gaat op 5 april met de bus naar Schagen. Kijken of de dikbillen van goede kwaliteit zijn. Dorst zullen ze die dag zeker niet hebben, de buschauffeur wel. Wegens groot succes herhaald: bij Erwin, Niels en Martijn staan weer bijzondere bieren op tafel. Goed voor ruim 600 euro. Verder niet om een koppie maar borrelen bij Rinske en Jan Mantel. Voor sushi of een perfect diner moet je bij Michel en Yvonne in Medemblik.

De 2 Vip-kaarten voor een concert naar keuze (!!!!) in de Ziggo-dome gingen weg voor 1000 euro. Daar heb je dan ook nog je eigen ingang , garderobe en parkeerplaats voor! Voor je eigen privéconcert komt The Three of Us een optreden verzorgen. Het herenkoor speelt ook een keer een uitwedstrijd. Ook zij gaan op tournee. Komt dat zien en vooral horen.

Slijterij Vidra, Hubo, ’t Fortuin en JD Jacco Deen laten een sterk staaltje samenwerking zien: voor 14 personen een onvergetelijke dag, waarbij niets is wat het lijkt. Ook benieuwd ? Zondag 11 juni van 14.00 tot 21.00 uur. Waar ? Verrassing.

Verder kunnen we nog noemen de vele auto- en motormogelijkheden bij Anton Reus en wegens groot succes geprolongeerd : pasteltekenen bij Ankie van Lier. 2 gelukkigen krijgen elke maand een prachtig boeket van kwekerij Schouten. Zondag 19 november is bakkerij Swart niet geopend, maar er wordt wel hard gewerkt. 5 bakkers in spé gaan de hele dag moppen bakken. Jan Pannekeet komt een heg snoeien. Dat mag hij doen bij Haakman Flowerbulbs. Planning staat op 2017 en gezien de lengte van de heg zal hij dat ruimschoots nodig hebben!

De brandweerauto van Martijn stond op scherp, waardoor de kopers in de zaal enigszins konden worden afgekoeld. De toekomst van onze brandweer ziet er zonnig uit. Mariëlle maakt samen met 6 kopers mooie voorjaarsbloemstukken voor binnen en buiten. U leest het zelf, het is gewoon te veel om op te noemen of om op te schrijven. Als u nieuwsgierig bent geworden, reserveer dan vrijdag 2 maart 2018 alvast!

De volledige catalogus kunt u trouwens nog terugzien op onze site www.gemeenschapsveilingwervershoof.nl. Daar zal binnenkort ook een overzicht van alle activiteiten op datum worden geplaatst.

Het tempo zat er deze veiling flink in. Iets na 1 uur werd de laatste koop aangeboden. De welbekende allerlaatste taart plus staatslot ging met de familie de Haas naar huis. Ditmaal had bakker Swart een hele speciale taart gemaakt. Die zag er geweldig en lekker uit! Zo kwam een slot aan een prachtige en gezellige veilingavond. Iedereen zeer bedankt voor zijn of haar bijdrage! Ook dank aan de crew van “t Fortuin”.

Jos Mathot

Vorig artikelSjoelclub de Korenaar zoekt sponsoren!
Volgend artikelCoupe Sjek in Onderdijk